Honlap Tartalomjegyzék

Beköszöntő

Kedves Évfolyamtárs!

A Miskolci Egyetem, régi nevén Nehézipari Műszaki Egyetem híres arról, hogy nagy hagyományokkal rendelkezik. Ezek egyike az évente megrendezésre kerülő tudományos tanácskozás és évfolyamtalálkozó. Az augusztus utolsó szombatján zajló rendezvényen újra találkoznak az ország minden tájáról, néha országhatáron túlról is összesereglő volt miskolci diákok. A 10, 20, 25, 30, 35, 40, 45 és 50 éve végzettek az emlékek felfrissítésének, az Alma Mater életében bekövetkezett változások megismerésének vágyával gyűlnek össze újra, hogy az emlékek által megfiatalodva, az együvé tartozás érzésében megerősödve, a kapcsolatokat aktualizálva, kellemes élményekkel gyarapodhassanak. Megismerve a dinamikusan fejlődő Miskolci Egyetemen az elmúlt öt év alatt bekövetkezett változásokat, szívüket öröm és büszkeség tölti el, hogy hajdanán ezen intézmény kövezetét koptathatták. És az intézményt is büszkeség hatja át, hogy neveltjei sokra vitték, rövidebb-hosszabb eddigi munkás életükkel gyarapították az országot, mindenhová elvitték a munkaszerető, hozzáértő és csapatszellemmel áthatott miskolci diákok hírét.
A nevezetes nap nyilvános ünnepi Egyetemi Szenátusi Üléssel kezdődik. A köszöntők után rektori beszéd és a vas-, gyémánt- és aranyoklevelek, becsületoklevelek, a kiemelkedő oktató-kutató munkát végző tanárok részére a Kar Emlékérmének átadása következik. Majd a dékánok köszöntő szavai emelik az ünnepi találkozó színvonalát. Az ünnepséget volt professzoraink mellszobrának megkoszorúzása teljesíti be.

Az egyetem zárt kertjébe tervezett ebédet a tanköri találkozók követik, ahol mód nyílik a tankörtársak, barátok életében bekövetkezett változások, élmények kicserélésére. A napot az évfolyamonként eltérő helyszínen tartott ünnepi vacsora koronázza meg.

Dr. Dudás László
egyetemi docens, a 30 éve végzettek szervezője

Webhelyünkkel kapcsolatos kérdéseit és észrevételeit várjuk a következő címen: iitdl@uni-miskolc.hu.
Utolsó módosítás:  2010.05.28.